Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnami.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, że dla ilustracji kociej toalety zadaszonej, trudne jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kotów, jakie lubią kopać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość akceptuje, aczkolwiek istnieją wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która jest głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Należałoby pamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Niektóre z nich są wyposażone w zakończenie, by bez problemu utrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które naprawdę nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po czasie, który został przez nas ustawiony, bądź po kilkakrotności, kuweta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zmiata nieczystości do pojemnika, czy do ścieków. W wyglądzie bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynny brud zlatuje w dół. Ten typ kociej toalety egzystuje w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które niejednokrotnie sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, iż może pociągać za sobą kłopot przy wejściu. w wypadku, gdy kot już osiągnie 84 dzień życia życia, powinno się uzyskać nową i o większych rozmiarach kuwetę, dlatego, byle tylko wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kot lubi rozkopywać i zagrzebywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale było na górze napisane – należy uważać, bowiem określone kocięta mogą nie akceptować takowych kuwet, większość akceptuje, bowiem trafiają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, że kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to możesz podjąć decyzję na zakup mebla, w jakim można ustawić w środek kocią toaletę, gdy nadejdzie pewny przypadek, bo ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez zadaszenia.
Opłaca się jak też kupić akcesoria, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html transporter dla kota