Obroże na kleszcze dla psów.

Lato może być świetną okazją, aby poświęcić czas swojemu czworonogowi. Podróż wraz z ulubionym zwierzakiem to niepowtarzalna możliwość, odpocząć, w tym samym czasie dając zwierzakowi czas. W letnie miesiącewarto myśleć o kleszczach, gdyż nasze czworonogi mogą być na nie narażone. Psy, lubiące sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze wyróżniają się długotrwałą skutecznością ,a także niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów wielu rozmiarów, dlatego łatwo znajdziemy średnicę odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne albo lekami na kleszcze. Syntetyczne charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze musi być dopasowana do wagi psa, trzeba zatem upewnić się przed nałożeniem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg i dla psów większych niż 8kg. Te obroże są zarówno przeciw kleszczom ,jak i przeciwpchelne, przez co dają wszechstronną ochronę pupila. Obroża Foresto jest skuteczna aż 8 miesięcy, a do tego działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych niebezpiecznych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością buszujące w trawie, na przykład labradory, potrzebują szczególnej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ infekcja spowodowana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, przez co umożliwia ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie wymagana jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w formie zakropień zawierających środek na kleszcze albo specjalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa podczas wakacyjnej wyprawy warto zaopatrzyć się w pewne środki na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny online